Cikkünk folyamatosan frissül
A labdarúgó Bajnokok Ligája szerdai elődöntő-visszavágóján eldőlt, hogy a PSG-t kiejtő Borussia Dortmund után a spanyol Real Madrid jutott be a londoni fináléba, miután 2-1-re legyőzte a Bayern Münchent a Santiago Bernabeu stadionban.

Kövesse velünk a Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóját, a Real Madrid–Bayern München meccs eseményeit!

19:59
2024. május 8.
Vágólapra másolva!

Ki lesz a második BL-döntős?

Köszöntjük Olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Real Madrid és a Bayern München Bajnokok Ligája-elődöntőjének madridi visszavágója, amelyet 2-2-es döntetlenről várhatnak a felek. A keddi játéknapon egy német csapat, a Borussia Dortmund már biztosította helyét a fináléban, miután kiejtette a francia PSG-t.

20:07

Friss spanyol bajnokként jutna döntőbe a Real

Carlo Ancelotti csapata szombaton hazai pályán 3-0-ra legyőzte a Cádizt a La Liga 34. fordulójában, s mivel a Barcelona kikapott a Girona vendégeként, így négy körrel a bajnokság vége előtt eldőlt, hogy a Real megnyerte története 36. bajnoki címét. A Bayern elleni BL-meccs miatt azonban a madridiak még a szurkolókkal közös ünneplést is elhalasztották.

20:14

Vereséggel hangolt a Bayern München

A német bajnoki címről lemaradó Bayern München nagyon simán, 3-1-re kikapott a Stuttgarttól, így a bajorok második helye is veszélybe került. A Bayern egyetlen gólját Harry Kane szerezte, aki a klub történetében az első játékos, aki 31 találatnál többször tudott eredményes lenni a debütáló idényében.

firo : 30.04.2024, Football, Soccer, Champions League, Season 2023/2024, Semifinal first leg, FC Bayern Munich - Real Madrid,
Harry Kane góljaiban bízhat a Bayern
Fotó: dpa Picture-Alliance via AFP / dpa Picture-Alliance via AFP/picture alliance / firo Sportphoto

20:18

A kezdőcsapatok:

Real Madrid: Lunyin – Carvajal, Rüdiger, Nacho, Mendy – Valverde, Tchouaméni, Kroos – Bellingham – Rodrygo, Vinícius Jr.
Bayern München: Neuer – Kimmich, De Ligt, Dier, Mazraui – Laimer, Pavlovic – Sané, Musiala, Gnabry – Kane

20:26

Pocsék szezonját mentené meg a Bayern München

A Bayern számára óriási tétje van a meccsnek, hiszen Bundesligában 11 éves uralmának vetett véget a még mindig veretlen és már biztosan német bajnok Bayer Leverkusen, míg a Német Kupában a harmadosztályú Saarbrücken ejtette ki Thomas Tuchel csapatát, amellyel legutóbb a 2011/2012-es idényben fordult elő az a szégyen, hogy nem nyert egyetlen trófeát sem.

20:54

Döbbenetes az örökmérleg

A két csapat eddig 27-szer találkozott egymással az európai kupaporondon, 12 spanyol siker mellett 11-szer nyertek a németek. A rúgott gólok száma is teljesen azonos, mindkét csapat 44-szer talált be eddig. Ráadásul gól nélküli döntetlent egyszer sem játszottak még egymással.

20:57

Hamarosan kezdődik a gigászok csatája

A lengyel Szymon Marciniak játékvezető vezetésével már érkeznek a csapatok a pályára.

21:00

Elkezdődött a mérkőzés!

Madridban kezdetét vette a BL-elődöntő visszavágója. A vendég Bayern München kezdte a találkozót.

21:04

Egy sorozat biztosan megszakad

A hatodik BL-döntőjére hajtó Carlo Ancelotti még soha nem veszített meccset a Bayern ellen, míg müncheni együttes éléről a szezon végén távozó német szakember még soha nem kapott ki aktuális csapatával a Santiago Bernabeu stadionban.

21:06

Óriási madridi fölény

Nagy elánnal kezdett a Real, közel 70 százalákban van a labda a spanyoloknál.

21:08

Bekezdett a Real

A Real előtt adódott az első helyzet: a hatodik percben Carvajal beadásáról centikkel maradt le a bevetődő Rodrygo.

21:09

Veszélyes német helyzet

A 8. percben Serge Gnabry vette át a hajszálpontos passzt a kapu előterében, de keresztbe lőtte a labdát, ami így elment a jobb kapufa mellett.

21:16

Te jó ég, mi maradt ki?

Két labda volt egyszerre a pályán, a németek ezzel voltak elfoglalva, így Rodrygo megiramodhatott Mazraoui helyén, majd Viníciushoz passzolt, aki közelről a bal kapufát találta el, majd a kipattanót Rodrygo tűzte kapura, de Manuel Neuer hatalmas bravúrral védeni tudott.

21:21

Újabb Real-lehetőség

Egy szép támadás végén Bellingham lőhetett a tizenhatosról, de a lövését blokkolták a védők.

21:24

Veszélyesebben játszik a Real

25 perc elteltével négyszer próbálkozott már kapura lövéssel a Real Madrid, kétszer kaput is talált - ezzel szemben a bajoroknak még kapura lövésük sem volt.

21:29

Kényszerű csere a vendégeknél

A 26. percben járunk. Serge Gnabry maradt lenn a földön, a német támadó nem tudja folytatni, így Alphonso Davies állt be a helyére.

21:31

Harry Kane megvillant

A Bayern München támadója, Harry Kane lőtt kapura egy kipattanót, de a jobb alsó sarokba tartó labdát Andrij Lunyin vetődve kiütötte.

21:32

Óriási a harc a pályán

De Ligt próbálja szerelni Viníciust
Fotó: AFP

21:38

Fő a türelem

A Real Madrid az elmúlt percekben tartja a labdát a bajor térfélen, a Bayern várja, hogy a hazai csapat kitámadjon, a Real pedig felállt védelemmel szemben próbál helyzetet kiállítani.

21:41

Neuer főszerepben

Vinícius adott be veszélyesen, nem ért bele senki, Neuer viszont szögletre ütötte a bal alsóba tartó labdát.

21:48

Véget ért az első félidő

Letelt az egy perces hosszabbítás, az állás 0-0, összesítésben 2-2, vagyis továbbra is teljesen nyílt a párharc. A Bayern defenzíven játszik, Neuer védéseinek köszönhetően viszont a Real sem tudott betalálni.

21:53

A Real negyedszer, vagy a Bayern ötödször

A Real Madrid és a Bayern München nyolcadik alkalommal vív egymással elődöntőt az BEK/Bajnokok Ligája sorozatban, az előző hét meccsből a spanyol csapat háromszor, a németek pedig négyszer jutottak tovább.

21:56

Teljesen nyílt a párharc

A Real Madrid az első félidőben 58 százalékban birtokolta a labdát, Carlo Ancelotti tanítványai 8-szor lőttek kapura, ebből kétszer el is találták, kapufát is lőttek, míg a védekezésre fókuszáló Bayernnél 2/2 ez az arány.

22:01

Jön a folytatás

A Real Madrid kezdte a második félidőt. A szünetben egyik edző sem cserélt.

22:06

Bayern helyzettel indult a második félidő

Kane passzolt Davieshez, aki kisodródott szögből lőtt, de a becsúszó Carvajalról a bal felső sarok fölé szállt a labda.

22:12

Megélénkült a mérkőzés

Vinícius ment a bal szélen, ám a kilépő Neuerbe lőtt, majd Valverde távoli lövése kerülte el jócskán kaput, míg a túloldalon Kane próbálkozását védte Lunyin.

22:15

Vinícius tarthatatlan

A Bayern védői nem bírnak Viníciusszal, aki ismét elment  bal szélen, majd mesteri passzt adott Rodrygónak, de a brazil öt méterről a kapu mellé lőtt.

22:18

Újabb Manuel Neuer bravúr

Rodygo lőhetett szabadrúgást mintegy 17 méterről, de a kapu bal oldalába tartó lövést a Bayern rutinos kapusa bravúrral kiütötte. Neuer a negyedik komoly védését mutatta be, egyértelműen ő tartja meccsben a vendégeket.

22:20

Nagyon érik a Real Madrid gólja

A 60. percben Vinícius bolondította meg a védőket a cselsorozatával, majd közelről a léc alá próbált lőni, de Neuer ismét hatalmas bravúrral kitolta a labdát a bal felső sarokból.

22:27

Vezet a Bayern München!

A 68. percben hatalmas meglepetésre, szinte a semmiből szerzett vezetést a Bayern. Davies betört a tizenhatoson belülre, majd hatalmas bombagólt lőtt a bal felső sarokba Rüdiger mellől.

22:29

Egyenlített a Real?

Egy szöglet után Alphonso Davies talált be a saját kapujába, de lökés miatt a VAR-vizsgálja a Real Madrid gólját.

22:31

Érvénytelen a Real egyenlítő gólja

Nem sokáig ünnepelhettek a madridiak, a gól előtt ugyanis Nacho volt szabálytalan, amiért a játékvezető a videobíró segítségével érvénytelenítette a találatot.

22:35

Kane kis híján eldöntött mindent

A 76. percben Musiala passza után Kane lőtt közelről kapura, de nem sokkal a rövid felső mellé szállt a labda.

22:37

Tíz perce maradt a Madridnak

A hajrához érkezve a Real Madrid játékosai egyre idegesebben játszanak, ami a Bayern malmára hajthatja a vizet.

22:41

A Bayern is eltalálta a kapufát

Egy bal oldali szöglet után a csereként beállt Kim fejelt a felső lécre, de a dél-koreai védő lökött, így kirúgással jöhet a Real.

22:47

Dráma Madridban: egyenlített a Real

A 88. percben Vinícius lövése kijött Neuer melléről, Joselu pedig a hálóba vágta a labdát, 1-1, összesítésben 3-3.

22:51

Hihetetlen madridi fordítás

Rüdiger bal oldali beadását a csereként beállt Joselu két lépésről a kapu közepébe lövi. Először úgy tűnt, les miatt nem adja meg Marciniak játékvezető, de végül a lengyel szerint nem volt lesen a német, így a Real 3 perc alatt megfordította a párharcot és továbbjutásra áll.

22:52

9 perce maradt az összeomló Bayernnek

A negyedik játékvezető jelzi, hogy kilenc perc lesz a hosszabbítás.

22:55

Tuchel őrjöng

A Bayern München edzője kapott sárga lapot reklamálásért, Löw Zsoltnak kellett lefognia a magából kikelő német edzőt.

23:01

Elkeseredve támad a Bayern

A bajorok mindent egy lapra feltéve próbálnak támadni, Mazraoui hiába talált a kapuba, les miatt érvénytelenítették a gólt.

23:03

Itt a vége, döntőben a Real Madrid!

A Real Madrid elképesztő hajrát produkálva három perc alatt fordított a csereként beállt Joselu duplájával, így 2-1-re legyőzte a Bayern Münchent, és összesítésben 4-3-mal továbbjutott. A spanyol együttes története során 18. alkalommal játszhat döntőt európai kupasorozatban - a kilencediket a BL-ben -, de már az eddigi 17 finálé is rekordnak számít. A londoni fináléban a Real Madrid ellenfele a Borussia Dortmund lesz.

23:08

Real-fölény és madridi BL-thriller

A labdabirtoklási arány 57:43 lett a Real Madrid javára, míg a kapura lövések tekintetében hatalmas hazai fölény mutatkozott, ugyanis 19-szer próbálkozott a spanyol, míg 8-szor a német csapat. Carlo Ancelotti friss spanyol bajnok együttese megérdemelten jutott BL-döntőbe. Most megköszönjük a figyelmüket, az összefoglalóval hamarosan, a nyilatkozatokkal és az érdekességekkel hajnalban jelentkezünk!