Tizenhat örvös medvebocsot mentettek ki egy vadorzó házából Laoszban - videó

Vágólapra másolva!
Tizenhat, vélhetően epelecsapolásra szánt örvös medvebocsot mentettek ki egy vadorzó házából a múlt hónapban Laoszban, és egy veszélyeztetett fajok számára fenntartott otthonban helyezték el őket, ahol a nap huszonnégy órájában helyi és nemzetközi állatmentők gondoskodnak róluk.
Vágólapra másolva!

A Luang Prabangban, Laosz egykori fővárosában található medveotthont a Free the Bears (Szabadítsd meg a medvéket) nevű ausztráliai állatvédő egyesület működteti, amely Ázsiában helyi közösségekkel és kormányokkal működik együtt a veszélyeztetett örvös medve megmentésén és védelmezésén. 

Az örvös medvék ugyanúgy veszélyben vannak, mint a kisebb termetű, Délkelet-Ázsiában honos maláj medvék.

Matt Hunt, a szervezet főigazgatója elmondta, hogy a menhely bővítésén gondolkodnak, ugyanis korábban soha nem fogadtak ilyen sok vagy ennyire fiatal medvéket. A bocsokat cumisüvegből etetik, és több hónapig a medveotthonban kell maradniuk, amíg elég nagyok nem lesznek az önálló élethez - mondta a főigazgató.

A főigazgató szerint valószínűleg ez a valaha mentett legtöbb veszélyeztetett medvebocs.

A laoszi rendőrség március végén mentette ki a bocsokat, amikor házkutatást tartottak egy kínai állampolgár tulajdonában lévő házban. A szomszédok értesítették a rendőröket, miután sírni hallották a bocsokat. Mire a rendőrségnek sikerült kimenteni őket, egy kölyök már elpusztult.

A főigazgató szerint a rendkívül fiatal bocsokat feltehetően illegálisan vásárolták észak-laoszi vadászoktól, valószínűleg egy medveepefarm létrehozásához. 

Ezekben epét csapolnak az élő állatok epevezetékéből, hogy azt hagyományos kínai gyógyászati szerekhez használják fel. Az eljárás Kínában engedélyezett, de a Laoszban, Vietnamban, Kambodzsában és más országokban a törvény tiltja.

Kína közel 200 medvefarmján mintegy hétezer medvét tartanak, és nyílt sebeiken keresztül csapolják epéjüket. A kínai "epegyárak" kulcsszerepet játszanak a medvékkel való illegális nemzetközi kereskedelemben.